Konferencja naukowa Filozofia a zdrowie psychiczne. Między uniwersytetem a kozetką.
Jako Koło Naukowe Filozofów i Okcydentalistów IDEA Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Filozofia a zdrowie psychiczne. Między uniwersytetem a kozetką, która odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia 2021 roku w formule online.
Do udziału zachęcamy wszystkie osoby reprezentujące zarówno nauki humanistyczne, społeczne, jak i medyczne. Tematyka konferencji oscyluje wokół związków filozofii z szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym. Mamy nadzieję poruszyć kwestie takie jak: relacja filozofii z psychoterapią i psychiatrią (wzajemne inspirowanie, przeplatanie, przenikanie) oraz definicji pojęć np. choroby psychicznej. Organizując konferencję chcielibyśmy przyczynić się do promocji filozofii psychiatrii oraz ukazać praktyczną stronę filozoficznego namysłu.
Postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania:
– Jak definiowanie choroby wpływa na jej leczenie?
– Jakie są filozoficzne źródła psychoterapii?
– Po co psychiatrom filozofia?
– Czy Doradztwo filozoficzne to alternatywa dla psychoterapii?
Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: https://filozofiaazdrowiepsychiczne.wordpress.com
Zachęcamy również do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1144481812638828/
PRZYPOMINAMY, ŻE KILKA DNI TEMU OTWORZYLIŚMY REJERSTRACJĘ NA KONFERENCJĘ.
Osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem, proszone są o przesłanie abstraktu (zgodnego z przedstawionymi wymogami https://filozofiaazdrowiepsychiczne.wordpress.com/rejestracja/) do dnia 15 marca 2021 r.