Strona główna

Koło Naukowe IDEA zrzesza studentów filozofii oraz okcydentalistyki. Jego celem jest tworzenie możliwości rozwoju i pogłębiania zainteresowań związanych z prowadzonymi w Instytucie Filozofii studiami. Naszą wizytówką są Łódzkie Warsztaty Filozoficzne, które odbywają się nieprzerwanie od ośmiu lat. Są to konferencje naukowe kierowane do szerokiego grona studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych, połączone z debatami, wystawami a także zajęciami warsztatowymi.
Nie mamy sztywnych ram programowych, chcemy działać w sposób interdyscyplinarny, otwarty i zachęcający do filozofowania oraz refleksji o kulturze. Dlatego organizujemy także mniej formalne spotkania wokół węższych, a interesujących nas tematów. Lubimy wspólnie oglądać filmy, czytać i toczyć zażarte dyskusje. Razem ustalamy bieżące plany działania Koła, w każdej chwili można zainteresować nas nową problematyką.
Informacje ogólne oraz o bieżących wydarzeniach Koła można uzyskać poprzez stronę Instytutu Filozofii i nasz fanpage na Facebooku.