Bezpłatny dostęp do literatury - Cambridge Companions Online

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami Cambridge Companions Online zawierającymi przewodniki po literaturze, kulturze antycznej, filozofii, religii i kulturze współczesnej.

The Cambridge Companions to Literature and Classics

Kolekcja zawiera tysiące wszechstronnych, przystępnie napisanych esejów na temat pisarzy, okresów i gatunków literackich. Przewodniki analizują główne dzieła poszczególnych pisarzy, umieszczając ich twórczość w kontekście literackim i historycznym oraz oceniając ich wpływ na późniejszych pisarzy.

The Cambridge Companions to Philosophy, Religion and Culture

Kolekcja oferuje specjalnie napisane zbiory esejów, które mają służyć jako prace referencyjne dla studentów i pracowników naukowych. Omawia szerokie spektrum tematów i postaci, począwszy od Platona przez Kanta do Habermasa oraz ruchy filozoficzne, takie jak szkockie oświecenie czy idealizm niemiecki.

Dostęp testowy do tych serwisów trwa do 31 maja br.

Korzystać można na UŁ oraz poza siecią UŁ: http://han3.lib.uni.lodz.pl/han/cambridge-companions-onlline/

Dane do logowania są takie same jak do katalogu bibliotecznego.