Krzysztof Kędziora PDF Drukuj Email

Imię i nazwisko: Krzysztof Kędziora

Stopień i stanowisko: doktor, adiunkt

Badania:
Zagadnienia związane z problematyką filozofii politycznej i etyki:
- problematyka sprawiedliwości;
- zagadnienia wojny sprawiedliwej;
- problematyka uzasadnienia w filozofii praktycznej.
Filozofia państwa i prawa.
Historia filozofii polityki i etyki.
Publikacje (wybrane):
Krzysztof Kędziora, Henry Sidgwick i John Rawls o neutralności normatywnej teorii moralnej„Etyka” tom 41 (2008)
Krzysztof Kędziora, Czy teoria resentymentu to „zmyślny trik”?, w: Nietzsche Seminarium. Tom 1 – Wokół Nietzschego, red. B. Banasiak, P. Pieniążek, Toruń 2009.
Krzysztof Kędziora, John Rawls – w poszukiwaniu normatywnych podstaw demokracji [pdf], Łódź 2008. Rozprawa doktorska napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja M. Kaniowskiego.
Konferencje i szkolenia:
The 21st IVR (The International Association for Philosophy of Law and Social Philosophy) World Congress,  Lund, Sweden, 12-18 August 2003: Beyond “Radical Universalism” and Relativism, or Towards to “Universalism Sensitive to Differences”.
Oświecenie a emancypacja, Wrocław 2006: Rozum publiczny jako narzędzie emancypacji.
Zlot Filozoficzny, Warszawa 2007: Kontraktualizm i konstruktywizm.
Festiwal Filozofii. Wokół Nietzschego, Lewin Kłodzki 2007: Czy teoria resentymentu to „zmyślny trik”?
Dla studentów:
Zajęcia w semestrze letnim 2009/2010

Etyczne problemy życia współczesnego. Zagadnienia wojny
sprawiedliwej – seminarium dla studentów filozofii.

Filozofia Henry Sidgwicka i Johna Rawlsa - spór między utylitaryzmem a
kontraktualizmem – seminarium dla studentów filozofii.

Aspekty etyczne informatyki – wykład dla stacjonarnych i
niestacjonarnych studentów matematyki.

Etyka – konwersatorium dla uczestników Studium Podyplomowego dla Nauczycieli Etyka i Filozofia.

Zajęcia w semestrze zimowym 2009/2010
Etyka – konwersatorium dla studentów filozofii.
Etyka pracy naukowej – zajęcia dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych studiów doktoranckich w zakresie nauk o zarządzaniu.
Filozofia polityki – wykład dla studentów kierunku: stosunki międzynarodowe, specjalność nauki polityczne.
Współczesne koncepcje filozofii i etyki – wykład dla studentów studiów niestacjonarnych II stopnia, kierunek pedagogika.
Życiorys:

Kontakt:
Konsultacje: czw. 14.00-16.00, p. 36.
Blog: http://krzysztofkedziora.wordpress.com