Wyjazdy studentów na studia w ramach programu ERASMUS

Informacja dotycząca wyjazdów studentów na studia zagraniczne w ramach programu ERASMUS

Pierwszy etap rekrutacji odbywa się w systemie USOS zazwyczaj na przełomie stycznia i lutego. Dlatego też proszę osoby zainteresowane wyjazdem o śledzenie  się komunikatów na stronie Biura Współpracy z Zagranicą. Oczywiście po ogłoszeniu rekrutacji stosowne informacje pojawiaja sie na stronie IF oraz w formie ogłoszeń.

Przypominam, że roku 2014/2015 każdemu studentowi przysługuje możliwość rocznego wyjazdu w ramach każdego cyklu studiów (licencjackich, magisterskich i doktoranckich).   Niezależnie od tego istnieje mozliwośc wyjazdów  na praktyki Erasmus do róznych instytucji w krajach UE (zarówno podczas studiów, jak i po ich ukończeniu). Szczegółowe informacje mozna uzyskać na stronie BWZ.

W przypadku studentów Filozofii do tej pory wyjazdy bywały realizowane przede wszystkim na uniwersytety, z którymi mamy podpisane umowy w zakresie filozofii, tj. do Niemiec, Hiszpanii oraz na Litwę. Możliwe są również wyjazdy na uniwersytety w innych krajach, np. Portugalii, Francji, Finlandii.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji proszę o kontakt osobisty lub mailowy ( januszm@uni.lodz.pl).

Prof. nadzw. dr hab. Janusz Maciaszek

Koordynator programu ERASMUS w IF